Wyślij wiadomość
Quanzhou Winiw Import And Export Co., Ltd.
Quanzhou Winiw Import And Export Co., Ltd.
Aktualności
Dom / Aktualności /

Informacje o firmie Tradycyjne chińskie święto połowy jesieni

Tradycyjne chińskie święto połowy jesieni

2023-09-28
Tradycyjne chińskie święto połowy jesieni

 

Tradycyjne chińskie święto połowy jesieni

 

Święto Śród jesieni, znane również jako Święto Księżyca lub Święto Mooncake, jest tradycyjnym festiwalem obchodzonym w chińskiej kulturze.Podobne święta obchodzone są w innych kulturach Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Historia Święta Południa sięga latponad 3000 lat.

 

Festiwal celebruje trzy podstawowe pojęcia, które są ściśle ze sobą powiązane:

  • ZbieranieMówi się, że w ten dzień Księżyc jest najjaśniejszy i najbardziej okrągły, co oznacza spotkanie rodziny.To jest główny powód, dla którego festiwal jest uważany za ważny..
  • Święto Dziękczynienia, dziękować za żniwo, lub dla harmonijnych związków
  • Modlitwa(proszą o satysfakcję materialną lub koncepcyjną), np. o dziecko, małżonka, piękno, długowieczność lub dobrą przyszłość

 

 

Święto to był czas, aby cieszyć się udanym zbiorem ryżu i pszenicy z ofiarami żywnościowymi złożonymi na cześć księżyca.Nadal jest okazją do spotkań na świeżym powietrzu między przyjaciółmi i krewnymi, jedzenia mooncakes i oglądania Księżyca.Podczas roku zaćmienia słońca, jest to typowe dla urzędów rządowych, bankówi szkoły zamknęły dodatkowe dni, aby cieszyć się przedłużonym świętem, które przyniesie zaćmienie..[19]Festiwal obchodzony jest z wieloma kulturalnymi lub regionalnymi zwyczajami.
 
WINIW'S Mid-Autumn Festival (Festiwal Południowej Jesieni Winiwa)
 
 
najnowsze wiadomości o firmie Tradycyjne chińskie święto połowy jesieni  0najnowsze wiadomości o firmie Tradycyjne chińskie święto połowy jesieni  1